Disney+ heeft dé serie voor Peaky Blinders-fans

Films & Series Rik Claessen Vandaag
Leestijd: 3 minuten

Fans van Peaky Blinders kunnen bij Disney+ terecht voor een bijzonder goed alternatief op de avonturen van Tommy Shelby en zijn bende.

Het is al een tijdje stil rondom de voortgang van de Peaky Blinders-film die gemaakt wordt door Netflix. Nu is er eindelijk een serie die fans van Tommy Shelby en zijn bende erg kunnen waarderen.

Verrassend genoeg is die serie niet van Netflix zelf. In plaats daarvan staat hét Peaky Blinders-alternatief nu op Disney+.

Peaky Blinders-maker op Disney+

Het is al weer bijna drie jaar geleden dat we het laatste seizoen van Peaky Blinders hebben mogen ontvangen. Sindsdien zijn er volgens Netflix zowel een film over Thomas Shelby als meerdere spin-offs in productie. Maar de voortgang laat te wensen over.

(afbeelding: Disney+)

Wie maar geen genoeg kan krijgen van een paar grofgebekte Britse bendeleden had lange tijd geen alternatief. Fans vestigden de hoop op een van de Peaky Blinders-spin-offs. Nu verschijnt er opeens een steengoede serie op Disney+ die de essentie van Peaky Blinders bijzonder goed weet na te bootsen.

De serie A Thousand Blows scoort lovende kritieken. Hoe weten de makers zo goed in te spelen op hetgeen dat de serie over de gebroeders Shelby zo goed maakt? Nou, de serie is een creatie van Steven Knight, de maker van Peaky Blinders.

Gebaseerd op echte criminelen

De series van Steven Knight krijgen de laatste tijd veel lof, zo weet de serie SAS Rogue Heroes op HBO Max ook veel kijkers te trekken. Met A Thousand Blows keert Knight weer terug naar de tijdsperiode waar zijn succesvolste serie zich ook afspeelt: Engeland anno 1880.

Het bijzondere aan A Thousand Blows is dat er niet echt één hoofdpersoon aan te wijzen is. De serie volgt zowel twee immigranten die arriveren in Londen om vervolgens een misdaadimperium op te zetten, als een bekende bokser uit die tijd.

Vervolgens doet er ook nog eens een beruchte bendeleidster mee, gebaseerd op Mary Carr. Carr heeft echt bestaan en gaf de Britse politie veel problemen. Ze was namelijk een groot misdadiger en stond bekend om het spoor van geweld dat ze achter liet. Een vrouwelijke parallel van Tommy Shelby zou je kunnen zeggen.

Perfect alternatief totdat de Peaky Blinders-film er is

A Thousand Blows verschijnt op 21 februari op Disney+. Het eerste seizoen zal zes afleveringen hebben. Daar ben je natuurlijk zo doorheen gebinged, maar het is een leuke afleiding van het feit dat we waarschijnlijk nog wel even moeten wachten op een Peaky Blinders-vervolg.

De serie krijgt in ieder geval veel complimenten over zijn komische, maar voor actievolle scenes. Ook weet Knight volgens critici perfect de industriële sfeer van Londen anno 1880 neer te zetten. Het goede acteerwerk van Erin Doherty (The Crown) en Stephen Graham maakt een bijzonder meeslepende serie.

Of de serie écht beter is dan Peaky Blinders? Daar durven sommige reviews de vingers niet aan te branden. Voor de echte fans zullen maar weinig alternatieven hetzelfde niveau bereiken als dat van de Shelby-bende. Hoe dan ook is A Thousand Blows absoluut de moeite waard én een serie die Disney+ wederom aantrekkelijker maakt voor volwassen kijkers.

Wil je meer lezen over de voortgang van de Peaky Blinders-film? Lees dan vooral eens dit verhaal:

Peaky Blinders-fans krijgen eindelijk waar ze al jaren op wachten

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het beste wat tech en culture te bieden heeft 🚀

De laatste ontwikkelingen iedere vrijdag in je mailbox? WANT houdt je op de hoogte!

Onderwerpen