Among Us-fans opgelet: deze horrorgame is de nieuwste hit

Games Rik Claessen Vandaag
Leestijd: 3 minuten

Wie de hilarische momenten uit Among Us wil herbeleven, zou de nieuwe horrorgame R.E.P.O. eens een kans moeten geven.

Among Us mocht dan zijn verschenen in 2018, de game werd een wereldwijde hit op Steam in 2020. Miljoenen spelers zochten naar de imposter, met hilarische situaties tot gevolg.

Nu is er een nieuwe game op Steam die dezelfde spanning als Among Us weet te vertolken. Soms doodeng, maar hilarisch met vrienden. De horrorgame R.E.P.O. wil je met je maten proberen.

Geen Among Us-kloon

Waar er bij Among Us één speler de rol van slechterik, ofwel imposter, op zich neemt, speel je in R.E.P.O samen. Daarbij behoor je allemaal tot hetzelfde team en is slechts de computer de slechterik in de vorm van allerlei doodenge monsters.

Among Us-fans opgelet: deze horrorgame is de nieuwste hit
(afbeelding: Semiwork Studios)

In R.E.P.O. worden jij en je vrienden op pad gestuurd naar enge locaties om daar zoveel mogelijk waardevolle spullen mee te nemen. Je doorzoekt verlaten gebouwen en fabriekshallen om daar alles wat nog geld oplevert in je trolley mee te nemen.

Makkelijker gezegd dan gedaan, want er sluipen allerlei monsters rond die naar jullie op zoek zijn. Bewapend met een zaklamp en een handjevol vaardigheden probeer je zoveel mogelijk geld binnen te halen. En dat zonder gepakt te worden door de monsters. Het is een van de moeilijkere games van dit moment.

Horror co-op met veel humor

R.E.P.O lijkt in zijn gameplay op Lethal Company, eenzelfde soort horrorgame waarin je ook samenwerkt om spullen te zoeken. Het grote verschil tussen de twee is niet alleen het uiterlijk van de game – R.E.P.O is komischer – maar ook de ‘physics’. Spullen rondsjouwen in R.E.P.O is knap lastig.

De onhandigheid van je personage zorgt voor veel hilarische momenten. Al helemaal omdat de game gebruik maakt van proximity voicechat: je vrienden horen je alleen praten als je in de buurt bent. Een goede headset is dus gewenst. Helemaal grappig is dat sommige items die je verzamelt je stem doen veranderen.

Je moet goed samenwerken in R.E.P.O.
Sommige spullen moet je samen tillen (afbeelding: Semiwork Studios)

Ondanks de grappige scenario’s blijft het in tegenstelling tot Among Us een horrorgame. De grappige poppetjes die je bestuurt, Sardines genaamd, doen je dat wel eens vergeten. Des te enger is het wanneer er weer een monster om de hoek komt kijken en iedereen het op een rennen moet zetten.

Grote hit op Steam

Afgelopen weken bereikte het spel ruim een half miljoen gamers. Waaraan Semiwork Studios, de maker van het spel, het succes aan te danken heeft, is niet helemaal duidelijk. Het spel had geen grote marketingscampagne.

Waarschijnlijk is social media en dan met name YouTube en TikTok te danken. Daar verschenen steeds meer grappige clips van de game. Datzelfde gebeurde een paar jaar terug bij Among Us. Gezien het spel maar 8 euro kost, gaven veel spelers het een kans. Zoveel zelfs dat Semiwork studios de horrorgame genoodzaakt ziet verder uit te breiden.

De makers lieten weten dat het succes hen overviel en dat ze snel meer functionaliteit zullen toevoegen. Zo kun je nog alleen maar met vrienden spelen en zijn er geen openbare gamelobby’s om bij aan te sluiten. Volgens de makers kunnen we rekenen op meer levels, monsters en grappige scenario’s.

Meer Split Fiction? Deze co-op-games zetten je vriendschappen op het spel

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het beste wat tech en culture te bieden heeft 🚀

De laatste ontwikkelingen iedere vrijdag in je mailbox? WANT houdt je op de hoogte!

Onderwerpen