Waarom het niet erg is dat The Last of Us anders dan de game is
Volgende week verschijnt het tweede seizoen van The Last of Us. Er is bekend gemaakt dat de serie niet al te veel zal afwijken van de games.
Op 13 april zal het tweede seizoen van The Last of Us op HBO Max in première gaan. Het eerste seizoen werd met veel lof ontvangen, ook onder gamers die in eerste instantie wat terughoudend waren.
Het gevaar met het verfilmen van games is dat het verhaal zo erg afwijkt van het origineel, dat fans van de spellen zich totaal niet in de film of serie kunnen vinden. Net als toen seizoen 1 op HBO Max verscheen, heerst die angst nu weer rondom seizoen 2 van The Last of Us.
‘Seizoen 2 wordt een knaller’
Voor veel mensen was het eerste seizoen van The Last of Us de eerste kennismaking met de personages Joel en Ellie, die samen proberen te overleven in een postapocalyptische wereld belaagd door zombies. Gamers kenden het verhaal maar al te goed. Het is een van de beste games ooit gemaakt voor de PlayStation 3, 4 en nu ook 5.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F04%2FLast-of-Us-2-trailer-shot.webp)
Het eerste seizoen op HBO Max vertelt eigenlijk het hele verhaal van de eerste game. Hier en daar werden wat dingen veranderd, zoals het verhaal van Bill en Frank. Nu is de verwachting dat seizoen twee exact hetzelfde gaat doen met de tweede game, The Last of Us: Part II.
Maar hoeveel zal de serie gaan afwijken van de originele PlayStation-games? Een van de hoofdproducenten van de serie, Craig Mazin, zei onlangs in een interview met The Hollywood Reporter dat de show niet op het origineel vooruit zal lopen. Daar voegde hij wel aan toe dat er zeker wat aanpassingen zijn gedaan wat er voor zorgt dat ‘seizoen 2 een absolute knaller met veel actie en verhaalmogelijkheden gaat worden’.
Hoe zit dat dan met seizoen 3?
Om even door te gaan op de eerdergenoemde verhaallijn van Bill en Frank; Mazin heeft bevestigd dat dit seizoen géén van dit soort afwijkende afleveringen bevat. Verrassend genoeg was juist die aflevering een van de best beoordeelde van seizoen 1. Wel zal dit seizoen volgens Mazin een aflevering bevatten die ‘de perspectieven eens goed omdraait’.
HBO Max heeft inmiddels al laten weten dat er een derde seizoen komt van de serie. Gezien de makers het originele materiaal niet achterwege willen laten, hoe zit dat dan met dat laatste seizoen? Het zou kunnen betekenen dat het verhaal van de tweede game wordt verdeeld over twee seizoenen.
Een derde game van The Last of Us staat namelijk nog niet op de planning. Naughty Dog, de makers van de game, hebben ook niets hierover gedeeld. En als wat Mazin zegt over ‘afwijkende afleveringen’ klopt, dan zou het verhaal van de tweede game wel heel gedetailleerd verteld gaan worden. Info over het derde seizoen wordt door zowel Marzin als HBO Max niet gegeven. Dat seizoen is nog in het productiestadium.
Is het erg als ze wél zouden afwijken
Er wordt dus duidelijk gemaakt dat het verhaal van de serie niet te erg zal afwijken van de games. Maar zou dat heel erg zijn? De serie zou in dat geval een beetje een Game of Thrones-effect krijgen, waar langzamerhand de tv-serie en de originele boeken compleet verschillende verhaallijnen bevatten.
Het is voor HBO Max wel een strategische keuze geweest om trouw te blijven aan het origineel. Veel verfilmingen van games werden genadeloos de grond in geboord omdat ze zoveel afweken van de spellen. Kijk maar eens naar de recensies van de Resident Evil-films of Doom.
Toch heeft HBO Max laten zien dat het wél kan werken. De Bill en Frank-verhaallijn is een van de best beoordeelde van de serie. Het is een gewaagde stap van de makers, maar eentje die bijzonder veel diepgang aan de personages geeft. Al met al zijn we erg benieuwd wat seizoen 2 ons gaat brengen.